Dětská cestovní lékárnička: co přibalit do kufru na dovolenou

Yarilo® Blog

Prázdniny jsou v plném proudu a vy se chystáte na dovolenou. Do cestovního kufru ale už nepřistávají jen vaše věci, ale i věci pro vaše dítě. Přestože je dovolená zábava, je potřeba myslet i na to, že se na ní člověk může setkat s nemocemi či zraněním. Jak by tedy měla vypadat dětská lékárnička, a co by v ní nemělo chybět? Stáhněte si pro inspiraci náš odškrtávací seznam a buďte připravení.

Co dítě, to individuální přístup. Jeho zdravotní stav samozřejmě primárně určuje, jaké léky s sebou na cesty přibalíte.

Při cestování zvažujte možný přístup do lékáren – pokud už dopředu víte, že v případě potřeby lékárnu budete moc navštívit, není třeba lékárničku vybavovat, jako kdybyste jeli do džungle bez civilizace. Nezapomeňte se samozřejmě připojistit a ujistěte se, že s sebou máte kartičky pojištění.

Tip: Než začnete dokupovat nové produkty do vaší lékárničky, zkontrolujte ty, které už máte. Projděte si léky, které doposud skladujete, a soustřeďte se na datum spotřeby. Již otevřené léky, jako jsou kapky či sirupy, mají většinou spotřebu půl roku od otevření. Vždy s otevřením je proto dobré na etiketu napsat datum, kdy k prvnímu použití došlo.

Slyšeli jste už někdy o CRP testu? Vyhodnotí, zda je infekce bakteriální či virová. Výsledek může člověku pomoci v rozhodování, zda v zahraničí navštívit lékaře či stačí návštěva lékárny. V případě bakteriální infekce se nabízí návštěva doktora, na virovou infekci by mělo stačit doporučení lékárníka.

 

 

Yarilo® v období početí

Yarilo® progametiq® Platinum

Yarilo® einstein 1

Yarilo® PRL

Yarilo® Man

Yarilo® během těhotenství

Yarilo® einstein 1

Yarilo® einstein 2

Yarilo® pro maminky

Yarilo® Silhouette

Yarilo® Galaktiz™

Přečtěte si také